Trochu o nás

Kapelu založili v roce 2008 kytarista a zpěvák Miloš Beck a basový kytarista Jiří Havelka. Zkoušejí bluesové standardy u Miloše doma. V rockové škole JAM Institute potkávají bubeníka a zpěváka Aleše Machalického a kapela je na světě. Společně odehrají 1.koncert v květnu 2008 v Music City a začínají vybírat a nacvičovat play list. V začátcích jim pomáhá zkušený kytarista David Machalický.

První koncerty byly za námi a kapela začala inklinovat mnohem více ke cover verzím klasických rockových pecek, které nacvičuje ve svých upravených aranžmá. V prosinci 2009 se ke kapele přidává spolužák z JAM Institute – zpěvák a kytarista Karel Kuchta a jízda začíná. Přibývají kousky v play listu a zvuk kapely zhutňuje a přiostřuje se. Koupili jsme postupně lepší vybavení a naše kapela JIMIBAND se stává naším velkým koníčkem a vášní. V roce 2011 potkává Miloš dávného kamaráda a spolužáka Mirka Bártu, který zpívá, hraje na kytaru, basu, klávesy a na perkuse a po období zkoušení se Mirek stává v roce 2012 hlavním zpěvákem a stabilním členem kapely.

V červnu 2013 odchází Jirka Havelka a basy se chopil Mirek Bárta, který i nadále zůstává frontmanem kapely. Na konci roku 2013 odchází Miloš Beck. Po krátkém období ve třech nastupuje kytarista Josef Vávra a přichází restart kapely.

Děkujeme všem našim fanouškům, že na nás chodíte!

Podívejte se na fotky z uplynulých koncertů a podpořte nás na některém z našich plánovaných vystoupení .

Pepa

kytara

Po pokusu stát se houslistu a pianistou, jsem ve 13 letech vzal poprvé do ruky kytaru. Bylo mi jasné, že je to láska na celý život. Po vojně 4 roky s vlastní folkovou kapelou, pak dlouho nic, od r. 2008 studia v Jam Music Institutu v Praze, kde mě po 4 letech našel zbytek Jimibandu. Hraji na Fender Stratocaster, Gibson Les Paul, zesilovač Mesa Rectifier a pár kytarových efektů…..

Aleš

bicí, zpěv

Na bicí hraju s přestávkami od 20ti let. V roce 2007 jsem začal docházet do hudební školy Jam Music Institute, kde jsem se seznámil s touhle partou. Používám bicí Mapex Saturn základní sestavy, činely Paiste. Nejvíce mě ovlivnily kapely Led Zeppelin a Deep Purple, z bubeníků nejvíce Carl Palmer.

Mirek

basa, zpěv

Nejdříve jsem působil dva roky ve sboru u starého pana Kulínského. Pak přišla první kytara, první koncert, první basa, první kapela, pak dlouho kotlíkáři. Dnes kromě JIMIBAND hraju také v kapele Miks Folkrock, Žokbend, všechno akustická kytara, basa, zpěv a moc mě to baví

Karel

kytara, zpěv

Po nezbytných houslích přišla ve 14 letech kytara, dlouho jen španělka (finále Porty 1972), na vojně Jolana-Tornádo a pak zase dlouho španělka. Dnes mám Fender Stratocaster, Hughes Kettner Grandmeister Deluxe 40, téměř bez „krabiček“. Od roku 2007 studuji v Jam Music Institutu a tam mě v roce 2009 na školním koncertě našli spolužáci – dnes kamarádi…